Power Platform firmy Microsoft to platforma w której skład wchodzą m. in. PowerApps, Power Automate i Power BI.

PowerApps to platforma firmy Microsoft pozwalająca na tworzenie biznesowych aplikacji działających na urządzeniach z systemami Windows, Android, IOs, a także na większości przeglądarek internetowych.

Największą zaletą PowerApps jest szybkość tworzenia aplikacji w tej technologii. W przypadku gdy tworzymy aplikację w klasycznych językach programowania od powstania pomysłu na aplikację do powstania działającej wersji mija wiele tygodni. W przypadku PowerApps w zależności od postawionych przed aplikacją wymagań jej powstanie zajmuje od kilku godzin do kilku dni.

PowerApps jest nieodłączną częścią pakietu Microsoft 365 dlatego bardzo często organizacja nie potrzebuje wykupywać dodatkowych licencji do korzystania z platformy. Korzystanie z aplikacji PowerApps nie wymaga również utrzymywania własnej infrastruktury (serwery, storage) co prowadzi do zmniejszenia kosztów utrzymania aplikacji.

Power Automate pomaga w automatyzowaniu pracy firmy dzięki łatwym we wdrożeniu przepływom. Najczęstszym przykładem wykorzystania przepływów w Power Automate są wszelkiego typu ścieżki akceptacji w firmie bądź wysyłanie powiadomień o zdarzeniach do zainteresowanych osób. Automatyzacja powtarzalnych czynności w firmie pozwala zaoszczędzić zasoby kluczowych pracowników i powierzyć im ważniejsze zadania.

W moim portfolio znajdują się:

  • Aplikacja Helpdesk (system ticketowy),
  • Aplikacja wspomagająca organizację czasu pracy handlowców,
  • Aplikacja wyświetlająca w przystępny sposób statystyki z listy Sharepointowej
  • Aplikacja usprawniająca dokumentację zamknięcia okresu księgowego

Oferuję pomoc w tworzeniu, rozwoju i rozwiązywaniu problemów z aplikacjami opartymi na Power Platform, jeżeli jesteś zainteresowany zapraszam do kontaktu poprzez formularz kontaktowy na stronie.